» اخبار اکوسیستم استارتاپی ایران و جهان » اتحادیه اروپا در حال آماده شدن برای جریمه اپل به مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو
اپل
اخبار اکوسیستم استارتاپی ایران و جهان

اتحادیه اروپا در حال آماده شدن برای جریمه اپل به مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو

اسفند ۵, ۱۴۰۲ 4۰143

اتحادیه اروپا در حال آماده شدن برای جریمه اپل به مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو (حدود ۵۳۸ میلیون دلار) به دلیل نقض قوانین رقابت در اپ استور است.

دلایل جریمه اپل:

ممانعت از ارائه گزینه‌های پرداخت جایگزین: اپل به توسعه‌دهندگان اپ استور اجازه نمی‌دهد که از گزینه‌های پرداخت جایگزین (غیر از سیستم پرداخت اپل) در اپ‌های خود استفاده کنند. این موضوع باعث شده است که اپل از هر تراکنش انجام شده در اپ استور، ۳۰ درصد کارمزد دریافت کند.
ممانعت از رقابت: اپل با ایجاد محدودیت برای توسعه‌دهندگان، از رقابت در اپ استور جلوگیری می‌کند. این موضوع به ضرر مصرف‌کنندگان و نوآوری در این صنعت است.

عواقب جریمه اپل:

کاهش درآمد اپل: جریمه ۵۰۰ میلیون یورویی می‌تواند ضربه قابل توجهی به درآمد اپل وارد کند.
تغییر در سیاست‌های اپ استور: اپل ممکن است مجبور شود سیاست‌های اپ استور خود را تغییر دهد و به توسعه‌دهندگان اجازه دهد از گزینه‌های پرداخت جایگزین استفاده کنند.
افزایش رقابت در اپ استور: با تغییر سیاست‌های اپ استور، شاهد افزایش رقابت در این فضای مجازی خواهیم بود.

اقدامات اپل:

اپل هنوز به طور رسمی به این خبر واکنش نشان نداده است.
انتظار می‌رود که اپل در مقابل این جریمه، به مراجع قانونی اتحادیه اروپا شکایت کند.
این جریمه می‌تواند به عنوان یک نقطه عطف در تاریخ صنعت فناوری اطلاعات تلقی شود و به نفع مصرف‌کنندگان و نوآوری در این صنعت باشد.

در اینجا چند نمونه از اقداماتی که اتحادیه اروپا می‌تواند برای جلوگیری از انحصارطلبی اپل در اپ استور انجام دهد آورده شده است:

اجبار اپل به اجازه استفاده از گزینه‌های پرداخت جایگزین: اتحادیه اروپا می‌تواند اپل را مجبور کند تا به توسعه‌دهندگان اجازه دهد از گزینه‌های پرداخت جایگزین (غیر از سیستم پرداخت اپل) در اپ‌های خود استفاده کنند.
کاهش کارمزد اپل: اتحادیه اروپا می‌تواند حداکثر کارمزدی را که اپل می‌تواند از تراکنش‌های انجام شده در اپ استور دریافت کند، تعیین کند.
تقویت قوانین رقابت: اتحادیه اروپا می‌تواند قوانین رقابت را در صنعت فناوری اطلاعات تقویت کند تا از انحصارطلبی شرکت‌های بزرگ جلوگیری شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×