» فناوری » اخرین اپدیت ایفون ۱۳ پرو مکس
آیفون
فناوری

اخرین اپدیت ایفون ۱۳ پرو مکس

آبان ۱۴, ۱۴۰۲ 2۰99

سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS همواره در رقابت با یکدیگر بوده‌اند و تلاش کرده‌اند تا با ارائه امکانات جدید، طرفدارانشان را مبهوت کنند. در دهه اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری در سیر تکامل این سیستم‌عامل‌ها رخ داده است. ارتقاء سیستم‌عامل‌ها به طور منظم، عیب‌های نرم‌افزاری در گوشی‌های هوشمند را به طور کامل برطرف کرده است. به‌عنوان مثال، با به‌روزرسانی iOS، مشکل صفحه نمایشگر صورتی آیفون ۱۳ حل شده است.

سیستم‌عامل در واقع نقش بسیار حیاتی در عملکرد گوشی‌های هوشمند دارد. وقتی با مشکلات نرم‌افزاری یا دیگر مشکلات روبرو می‌شویم، تیم مهندسان و کارشناسان از طریق به‌روزرسانی سیستم‌عامل، این مشکلات را برطرف می‌کنند. مثال صورتی شدن آیفون ۱۳ نمونه‌ای است که نشان می‌دهد به کمک به‌روزرسانی سیستم‌عامل، مشکلات قابل رفع هستند. اما ایرادها در گوشی‌های هوشمند همیشه به سیستم‌عامل مرتبط نیستند، بلکه عملکرد، سرعت و امکانات جدید گوشی نیز می‌توانند به طور مستقیم با سیستم‌عامل مرتبط باشند. با افزودن امکانات جدید به سیستم‌عامل به‌روزشده، تغییرات گسترده‌ای در کلیت سیستم ایجاد می‌شود.

سیستم‌عامل iOS با قابلیت قوی پشتیبانی از همه دستگاه‌های خود برخوردار است، حتی در مورد آخرین نسخه iOS، توجه می‌کنیم که قابلیت به‌روزرسانی برای گوشی‌های نسل ۶S نیز وجود دارد. این نسل از گوشی‌ها در سال ۲۰۱۵ عرضه شده است، به این معنی که تا ۷ سال پیش برمی‌گردد. در مقابل، در مورد سیستم‌عامل اندروید، اغلب گوشی‌هایی که ۷ سال پیش عرضه شده‌اند، قابلیت اجرای نسخه‌های جدید اندروید را ندارند. به عنوان مثال، آیفون ۱۳ و آیفون ۶S هر دو قادر به به‌روزرسانی سیستم‌عامل خود هستند.

همان‌طور که در بالا توضیح دادیم، تمام گوشی‌های سری ۶S به بالا، قابلیت دریافت آخرین ورژن سیستم‌َعامل iOS را دارند. با این که نسخه بتا iOS 15.4 هم وجود دارد، اما در حال حاضر آخرین ورژن کاربردی و قابل‌اعتماد، نسخه ۱۵.۳.۱ است. شما می‌توانید پس از خرید آیفون ۱۳ پرو مکس، از طریق تنظیمات گوشی‌تان، نسخه سیستم‌َعامل‌تان را چک کنید. اگر نسخه سیستم‌عامل‌تان ۱۵.۳.۱ نبود، می‌توانید با یک به‌روزرسانی ساده، همین ورژن را دانلود کنید. پس از آن، خودتان هم مشاهده خواهید کرد که سیستم‌عامل‌تان به‌روزرسانی شده و می‌توانید از امکانات آن، بهترین استفاده ممکن را بکنید.

شاید با خودتان بگویید چه لزومی به دانلود آخرین ورژن سیستم‌عامل iOS پس از خرید آیفون ۱۳ پرو مکس وجود دارد؟ در واقع باید این گونه بگوییم که چنین اقدامی صرفا برای رفع مشکلات و باگ‌های گوشی انجام می‌شود. مثلا در اکثر گوشی‌ّهای آیفون ۱۳ ایرادهای جزئی متعددی توسط کاربران گزارش شده‌ است که همگی با یک به‌روزرسانی ساده به راحتی رفع می‌شوند. تمامی این کارها برای جلوگیری از انواع ایرادهای نرم‌افزاری در گوشی‌های آیفون ۱۳ است. چرا که در به‌روزرسانی جدید نسخه ۱۵.۳.۱ سیستم‌عامل iOS، اکثر باگ‌ها و مشکلات آن رفع شده است. کاربران می‌توانند با خیال راحت و بدون کوچک‌ترین مشکلی، بعد به‌روزرسانی سیستم‌عاملشان، از گوشی آیفون ۱۳ خود استفاده کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×