» استارتاپ های ایرانی » برترین کسب و کارهای فروش بیمه ایران
بیمه
استارتاپ های ایرانی

برترین کسب و کارهای فروش بیمه ایران

بهمن ۷, ۱۴۰۲ 5۰130

بر اساس گزارش بیمه مرکزی ایران، در سال ۱۴۰۱، ۱۰ شرکت بیمه برتر ایران از نظر میزان حق بیمه تولیدی عبارتند از:

شرکت بیمه ایران
شرکت بیمه سامان
شرکت بیمه البرز
شرکت بیمه پارسیان
شرکت بیمه دانا
شرکت بیمه کوثر
شرکت بیمه ملت
شرکت بیمه ایران زندگی
شرکت بیمه آسماری
این شرکت‌ها در مجموع ۹۷.۵ درصد از کل حق بیمه تولیدی در ایران را به خود اختصاص داده‌اند.

در ادامه به معرفی برخی از این شرکت‌ها می‌پردازیم:

شرکت بیمه ایران

شرکت بیمه ایران بزرگترین شرکت بیمه در ایران و خاورمیانه است. این شرکت در سال ۱۳۱۴ تاسیس شد و در حال حاضر دارای بیش از ۲۰۰۰ شعبه و نمایندگی در سراسر ایران است. شرکت بیمه ایران در زمینه‌های مختلفی از جمله بیمه‌های اموال، بیمه‌های اشخاص، بیمه‌های مهندسی و بیمه‌های مسئولیت فعالیت می‌کند.

شرکت بیمه سامان

شرکت بیمه سامان در سال ۱۳۸۷ تاسیس شد و در حال حاضر دارای بیش از ۶۰۰ شعبه و نمایندگی در سراسر ایران است. شرکت بیمه سامان در زمینه‌های مختلفی از جمله بیمه‌های اموال، بیمه‌های اشخاص، بیمه‌های مهندسی و بیمه‌های مسئولیت فعالیت می‌کند.

شرکت بیمه البرز

شرکت بیمه البرز در سال ۱۳۳۵ تاسیس شد و در حال حاضر دارای بیش از ۵۰۰ شعبه و نمایندگی در سراسر ایران است. شرکت بیمه البرز در زمینه‌های مختلفی از جمله بیمه‌های اموال، بیمه‌های اشخاص، بیمه‌های مهندسی و بیمه‌های مسئولیت فعالیت می‌کند.

شرکت بیمه پارسیان

شرکت بیمه پارسیان در سال ۱۳۷۳ تاسیس شد و در حال حاضر دارای بیش از ۴۰۰ شعبه و نمایندگی در سراسر ایران است. شرکت بیمه پارسیان در زمینه‌های مختلفی از جمله بیمه‌های اموال، بیمه‌های اشخاص، بیمه‌های مهندسی و بیمه‌های مسئولیت فعالیت می‌کند.

شرکت بیمه دانا

شرکت بیمه دانا در سال ۱۳۶۲ تاسیس شد و در حال حاضر دارای بیش از ۳۰۰ شعبه و نمایندگی در سراسر ایران است. شرکت بیمه دانا در زمینه‌های مختلفی از جمله بیمه‌های اموال، بیمه‌های اشخاص، بیمه‌های مهندسی و بیمه‌های مسئولیت فعالیت می‌کند.

شرکت بیمه کوثر

شرکت بیمه کوثر در سال ۱۳۸۶ تاسیس شد و در حال حاضر دارای بیش از ۲۰۰ شعبه و نمایندگی در سراسر ایران است. شرکت بیمه کوثر در زمینه‌های مختلفی از جمله بیمه‌های اموال، بیمه‌های اشخاص، بیمه‌های مهندسی و بیمه‌های مسئولیت فعالیت می‌کند.

شرکت بیمه ملت

شرکت بیمه ملت در سال ۱۳۷۹ تاسیس شد و در حال حاضر دارای بیش از ۱۵۰ شعبه و نمایندگی در سراسر ایران است. شرکت بیمه ملت در زمینه‌های مختلفی از جمله بیمه‌های اموال، بیمه‌های اشخاص، بیمه‌های مهندسی و بیمه‌های مسئولیت فعالیت می‌کند.

شرکت بیمه ایران زندگی

شرکت بیمه ایران زندگی در سال ۱۳۷۳ تاسیس شد و در حال حاضر دارای بیش از ۱۰۰ شعبه و نمایندگی در سراسر ایران است. شرکت بیمه ایران زندگی در زمینه‌های مختلفی از جمله بیمه‌های عمر، بیمه‌های پس انداز و بیمه‌های درمانی فعالیت می‌کند.

شرکت بیمه آسماری

شرکت بیمه آسماری در سال ۱۳۹۳ تاسیس شد و در حال حاضر دارای بیش از ۵۰ شعبه و نمایندگی در سراسر ایران است. شرکت بیمه آسماری در زمینه‌های مختلفی از جمله بیمه‌های اتومبیل، بیمه‌های مسافرتی و بیمه‌های درمانی فعالیت می‌کند.

عوامل مختلفی در تعیین برتری یک کسب و کار فروش بیمه در ایران نقش دارند، از جمله:

میزان حق بیمه تولیدی
تعداد شعب و نمایندگی‌ها
تنوع محصولات و خدمات بیمه‌ای
رضایت مشتریان
سابقه و اعتبار شرکت بیمه

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×