» چهره ها » جاستین وولورتون: کارآفرین انگلیسی و صاحب کارخانه بستنی‌سازی
جاستین وولورتون: کارآفرین انگلیسی و صاحب کارخانه بستنی‌سازی
چهره ها

جاستین وولورتون: کارآفرین انگلیسی و صاحب کارخانه بستنی‌سازی

بهمن ۲۴, ۱۴۰۲ 5۰103

جاستین وولورتون کارآفرین انگلیسی و بنیانگذار کارخانه بستنی‌سازی Ben & Jerry’s است. او در سال ۱۹۵۱ در شهر برلینگتون انگلستان متولد شد. وولورتون در دوران کودکی به بیماری دیستروفی عضلانی مبتلا شد و به همین دلیل از تحصیل در مدرسه بازماند.

وولورتون در سال ۱۹۷۸ به همراه دوست دوران کودکی خود، بن کوهن، کارخانه بستنی‌سازی Ben & Jerry’s را در شهر برلینگتون ایالت ورمانت آمریکا تأسیس کرد. این دو دوست با استفاده از مواد اولیه طبیعی و طعم‌های منحصر به فرد، بستنی‌های جدیدی را به بازار عرضه کردند که به سرعت مورد استقبال مردم قرار گرفتند.

کارخانه Ben & Jerry’s در طول سال‌ها به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان بستنی در جهان تبدیل شده است. این کارخانه به دلیل تعهد به پایداری و مسئولیت اجتماعی نیز شناخته شده است.

وولورتون در سال ۱۹۸۸ سهم خود را از کارخانه Ben & Jerry’s به شرکت Unilever فروخت، اما تا سال ۲۰۱۵ به عنوان رئیس هیئت مدیره این شرکت به فعالیت خود ادامه داد.

وولورتون علاوه بر فعالیت در زمینه کارآفرینی، به فعالیت‌های بشردوستانه نیز علاقه‌مند است. او در سال ۱۹۸۹ بنیاد Ben & Jerry’s را تأسیس کرد که به حمایت از کودکان و خانواده‌های کم‌درآمد می‌پردازد.

جاستین وولورتون در سال ۲۰۱۵ در سن ۶۴ سالگی درگذشت. او از خود میراثی ماندگار در زمینه کارآفرینی، مسئولیت اجتماعی و فعالیت‌های بشردوستانه به یادگار گذاشت.

نکاتی در خصوص جاستین وولورتون:

او به دلیل ابتلا به بیماری دیستروفی عضلانی، از تحصیل در مدرسه بازماند.
او به همراه دوست دوران کودکی خود، کارخانه بستنی‌سازی Ben & Jerry’s را تأسیس کرد.
بستنی‌های Ben & Jerry’s به دلیل استفاده از مواد اولیه طبیعی و طعم‌های منحصر به فرد، مورد استقبال مردم قرار گرفتند.
کارخانه Ben & Jerry’s به دلیل تعهد به پایداری و مسئولیت اجتماعی شناخته شده است.
وولورتون به فعالیت‌های بشردوستانه نیز علاقه‌مند بود و بنیاد Ben & Jerry’s را تأسیس کرد.
جاستین وولورتون نمونه‌ای از یک کارآفرین موفق است که با وجود چالش‌های شخصی، توانست به موفقیت‌های بزرگی در زندگی خود دست پیدا کند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×