» اخبار اکوسیستم استارتاپی ایران و جهان » رونمایی از سامانه ارزشگذاری فناوری
رونمایی از سامانه ارزشگذاری فناوری
اخبار اکوسیستم استارتاپی ایران و جهان

رونمایی از سامانه ارزشگذاری فناوری

آذر ۱۹, ۱۴۰۲ 4۰144

در سومین روز از نمایشگاه رَبع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۳)، سامانه ارزشگذاری فناوری آذربایجان شرقی به صورت رسمی معرفی شد. این رویداد با حضور مقامات استانی و کشوری برگزار شد و نخبگان آذربایجان شرقی توانستند سامانه ارزشگذاری دارایی نامشهود را به جمع حاضرین معرفی کنند.

در این مراسم، عبدالرضا فلاح، مشاور استاندار آذربایجان شرقی، درباره مزایای این پلتفرم صحبت کرد. او اشاره کرد که این پلتفرم به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا اطلاعات مربوط به دارایی‌های خود را دریافت کنند، که در فرآیندهای جذب سرمایه و دمو دی می‌تواند به شدت مفید باشد.

فلاح بیان کرد: “اگر شرکت‌ها در ابتدا و پایان سال، فرآیند ارزشگذاری را انجام دهند، می‌توانند دقیقاً به عملکرد خود نگاه کنند. همچنین، با استفاده از این پلتفرم، بازیگران اکوسیستم می‌توانند روند رشد یا کاهش شرکت‌های خود را نظارت کرده و پیگیری کنند.”

وی افزود: “این پلتفرم بر اساس استانداردهای وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت علوم تهیه شده است.”

در سومین روز از نمایشگاه رَبع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۳)، سامانه ارزشگذاری فناوری آذربایجان شرقی به صورت رسمی معرفی شد. حضور مقامات استانی و کشوری در این رویداد، گواهی بر اهمیت این سامانه داشت.

در معرفی این پلتفرم، عبدالرضا فلاح، مشاور استاندار آذربایجان شرقی، به مزایای آن اشاره کرد. او گفت: “از دیگر محاسن این پلتفرم می‌توان به این نکته اشاره کرد که منابع بر اساس ارزشگذاری‌ها تقسیم می‌شوند.”

همچنین، دکتر اسدی، دبیر جایزه ملی فناوری ربع رشیدی، در این رویداد بیان کرد: “یکی از بزرگترین مشکلات ما، ارزشگذاری دارایی‌های نامشهود است و امیدواریم که این پلتفرم علمی با کمک هوش مصنوعی بتواند به ما کمک کند. چرا که ۷۵ درصد از دارایی‌های شرکت‌ها از نوع نامشهود هستند.”

همچنین، دکتر رضایی، مدیر کل سیاست گذاری فناوری وزارت علوم، که در این مراسم حضور داشت، ابراز امیدواری کرد: “با تشکر از فعالیت اهالی استان آذربایجان شرقی در ساخت این پلتفرم، امیدوارم شاهد یک اکوسیستم فعال و کارآمد باشیم. این سامانه توسط وزارت علوم بررسی خواهد شد و اگر با استانداردهای ما تطابق داشت، حتماً آن را ارتقا خواهیم داد و به مجموعه سامانه‌های خود اضافه خواهیم کرد.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×