» چهره ها » مرگ جان مک‌آفی خالق اولین آنتی‌ویروس در زندانی در اسپانیا
جان مک کافی
چهره ها

مرگ جان مک‌آفی خالق اولین آنتی‌ویروس در زندانی در اسپانیا

آذر ۲۲, ۱۴۰۲ 3۰111

**جان مک‌آفی: مخترع آنتی‌ویروس، جنجال‌آفرین و نابغه**

جان مک‌آفی، کارآفرین و مخترع آمریکایی، در ۲۶ ژوئن ۲۰۲۱ در حالی که در انتظار استرداد به ایالات متحده به اتهام فرار مالیاتی بود، در زندان در اسپانیا درگذشت. او ۷۵ سال داشت.

مک‌آفی در سال ۱۹۸۷ شرکت McAfee Associates را تأسیس کرد که یکی از اولین شرکت‌های تولید نرم‌افزار آنتی‌ویروس بود. شرکت او به سرعت به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نرم‌افزارهای امنیتی در جهان تبدیل شد.

مک‌آفی به دلیل رفتار جنجالی خود نیز مشهور بود. او بارها به خاطر اظهارات بحث‌برانگیز خود در مورد مسائل سیاسی و اجتماعی مورد انتقاد قرار گرفته بود. او همچنین به دلیل سبک زندگی پرمخاطره خود شناخته می‌شد.

مک‌آفی در سال ۲۰۱۲ از شرکت McAfee Associates کناره‌گیری کرد. او پس از آن به سفرهای ماجراجویانه و فعالیت‌های سیاسی پرداخت.

مک‌آفی در سال ۲۰۲۰ در اسپانیا دستگیر شد و به اتهام فرار مالیاتی تحت پیگرد قرار گرفت. او در انتظار استرداد به ایالات متحده بود که درگذشت.

**مک‌آفی و صنعت امنیت سایبری**

مک‌آفی تأثیر زیادی بر صنعت امنیت سایبری داشت. او یکی از اولین افرادی بود که اهمیت امنیت سایبری را درک کرد و به طور فعال برای افزایش آگاهی در مورد این موضوع تلاش کرد.

مک‌آفی همچنین یکی از پیشگامان در توسعه نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس بود. نرم‌افزارهای او به سرعت به استاندارد صنعتی تبدیل شدند و به محافظت از میلیون‌ها کامپیوتر در سراسر جهان کمک کردند.

**مک‌آفی و سبک زندگی پرمخاطره**

مک‌آفی به دلیل سبک زندگی پرمخاطره خود نیز شناخته می‌شد. او به سفرهای ماجراجویانه، استفاده از مواد مخدر و روابط متعدد عاشقانه علاقه داشت.

مک‌آفی بارها در مورد سبک زندگی خود صحبت کرده بود. او معتقد بود که این سبک زندگی به او کمک می‌کند تا از نظر ذهنی و جسمی سالم بماند.

**مک‌آفی و مرگ مشکوک**

مرگ مک‌آفی یک پایان غم‌انگیز برای زندگی یک مرد بود که هم مخترع و هم جنجال‌آفرین بود. علت مرگ مک آفی خودکشی اعلام شد. با این حال، همسر او، جانیس مک آفی، این ادعا را رد کرد و گفت که او به قتل رسیده است.

* در مورد تأثیر مک‌آفی بر صنعت امنیت سایبری، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
* او یکی از اولین افرادی بود که اهمیت امنیت سایبری را درک کرد و به طور فعال برای افزایش آگاهی در مورد این موضوع تلاش کرد.
* او یکی از پیشگامان در توسعه نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس بود. نرم‌افزارهای او به سرعت به استاندارد صنعتی تبدیل شدند و به محافظت از میلیون‌ها کامپیوتر در سراسر جهان کمک کردند.
* او همچنین به توسعه سایر فناوری‌های امنیتی، مانند فایروال‌ها و سیستم‌های تشخیص نفوذ، کمک کرد.

* در مورد سبک زندگی پرمخاطره مک‌آفی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
* او به سفرهای ماجراجویانه، مانند شکار کوسه، پرواز با هواپیمای شخصی و زندگی در یک کشتی تفریحی بزرگ، علاقه داشت.
* او همچنین به استفاده از مواد مخدر، مانند کوکائین و ال اس دی، اعتراف کرده بود.
* او روابط متعدد عاشقانه داشت و بارها با زنان جوان ازدواج کرده بود.

* در مورد مرگ مشکوک مک‌آفی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
* همسر مک‌آفی، جانیس مک آفی، معتقد است که او به قتل رسیده است. او ادعا می‌کند که شوهرش به دلیل افشای اطلاعات محرمانه دولتی توسط ایالات متحده به قتل رسیده است.
* مقامات اسپانیایی مرگ مک‌آفی را خودکشی اعلام کرده‌اند. آنها معتقدند که مک‌آفی به دلیل افسردگی و اضطراب خودکشی کرده است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×