» استارتاپ های ایرانی » معاونت علمی و فناوری اعلام کرد که حمایت‌های مالیاتی از شرکت‌ها و سازمان‌های دانش بنیان را بهبود خواهد بخشید.
معاونت علمی و فناوری اعلام کرد که حمایت‌های مالیاتی از شرکت‌ها و سازمان‌های دانش بنیان را بهبود خواهد بخشید.
استارتاپ های ایرانی

معاونت علمی و فناوری اعلام کرد که حمایت‌های مالیاتی از شرکت‌ها و سازمان‌های دانش بنیان را بهبود خواهد بخشید.

آبان ۲۷, ۱۴۰۲ 5۰137

به گزارش کسب و کار نیوز، توافق‌نامه همکاری مشترک بین معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و سازمان امور مالیاتی منعقد شد. این توافق‌نامه به منظور تقویت هوشمندسازی نظام مالیاتی و توسعه زیست بوم دانش بنیان در محیط‌های علمی به امضا رسید.

هدف اصلی این توافق‌نامه، اجرای تدابیر مقام معظم رهبری و تحقق سند تحول دولت مردمی و سیاست‌های دولت سیزدهم و سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه است. این توافق‌نامه بر اساس اصول گسترش اقتصاد دانش‌بنیان، توسعه زیست بوم دانش بنیان، تقویت هوشمندسازی و تحقق دولت الکترونیک، حمایت از رشد تولید دانش‌بنیان و اصلاح ساختار اداری سازمان‌ها را پیگیری می‌کند.

به این توافق‌نامه، روح الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و سید محمد هادی سبحانیان، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، امضا دادند. هدف اصلی این همکاری، تقویت هوشمندسازی نظام مالیاتی و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان است، همچنین در این توافق‌نامه، توسعه زیست بوم دانش‌بنیان و حل چالش‌های فرآیندی و ساختاری سازمان مورد توجه قرار می‌گیرد. این همکاری با هدف اصلاح ساختار و فرآیندهای اداری فی‌مابین، برنامه‌های هوشمندسازی مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه زیرساخت‌های هوشمندسازی نظام مالیاتی صورت می‌پذیرد.

با توجه به این توافق‌نامه، استفاده از ظرفیت‌های دانش‌بنیانی به منظور تقویت فرآیندها و زیرساخت‌های هوشمندسازی نظام مالیاتی، ارتقاء حمایت‌های سازمان مالیاتی از شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور، و توسعه زیست بوم دانش‌بنیان در محیط‌های علمی و پژوهشی کشور از جمله اهداف این همکاری می‌باشد.

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و سازمان امور مالیاتی در توافق‌نامه امضا شده تعهد کرده‌اند که در طول اجرای توافق‌نامه، نحوه تامین مالی طرح‌های مشترک را در کارگروه راهبری توافق نامه مشخص کنند. هدف اصلی این همکاری تقویت هوشمندسازی نظام مالیاتی و توسعه زیست بوم دانش‌بنیان است. این اقدامات عبارتند از توسعه فرآیندهای هوشمندسازی نظام مالیاتی، تقویت زیرساخت‌های فناورانه سازمان، تقویت نیروهای انسانی مورد نیاز برای توسعه فناوری و هوشمندسازی سازمان، و توسعه زیست بوم دانش بنیان مرتبط با نظام مالیاتی در محیط‌های علمی و پژوهشی کشور.

در این چارچوب، توافق‌نامه حاوی تعهداتی برای حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان با هدف رفع نیازهای سازمان و توسعه هوشمندسازی نظام مالیاتی است. همچنین، حمایت از تشکیل و راهبری کنسرسیوم‌های دانش‌بنیان و فناور فعال در حوزه های مختلف نظام مالیاتی، شناسایی و معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور با توجه به نیازهای سازمان، و حمایت از توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری های مالیاتی در محیط های علمی – پژوهشی کشور از دیگر تعهدات این توافق‌نامه می‌باشد.

در اولویت این همکاری، اعطای تسهیلات مالیاتی به شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در پروژه‌های سازمان با توجه به قوانین مربوطه، و کمک به توسعه زیست بوم دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف نظام مالیاتی در محیط‌های علمی و پژوهشی کشور قرار دارد. همچنین، معرفی نیازهای فرآیندی و زیرساختی سازمان به منظور توسعه هوشمندسازی نظام مالیاتی و تقویت کارگزاران تبادل فناوری جهت تهیه درخواست پیشنهادیه‌های فنی (RFP) نیز در این توافق‌نامه تداوم یافته است.

در نهایت، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و سازمان امور مالیاتی با تاکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری‌های جدید در حوزه‌های دانش‌بنیان، و نیازمندی به همت جدی در این زمینه، امیدوار به ایجاد یک خیزش فناورانه شده‌اند و اظهار امیدواری کرده‌اند که همکاری‌ها با تداوم آن‌ها، آثار مثبتی در حوزه هوشمندسازی نظام مالیاتی به جا بگذارد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×